Jakie sluchawki lotnicze wybrac

Jakie słuchawki lotnicze wybrać

Jakie słuchawki lotnicze wybrać?

To ważne pytanie zadaje sobie wielu pilotów. Szczególnie przed pierwszym wyborem przeglądają „cały Internet” w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie.

A odpowiedź jest dość prozaiczna. Przede wszystkim takie, po których zakupie zostaną nam jeszcze pieniądze na latanie:) Po drugie słuchawki lotnicze muszą spełniać dwie podstawowe funkcje: Chronić nasz uszy od hałasu i umożliwić komunikację z drugim pilotem oraz wieża.

Oczywiście poza tym powinny być również wygodne i cieszyć nasze oko. Warto również zaufać krajowym producentom.

Więc jakie słuchawki lotnicze wybrać?

Wybór słuchawek lotniczych powinniśmy zacząć od określenia czy potrzebujemy słuchawek lotniczych z aktywnym tłumieniem, czy wystarczą nam słuchawki lotnicze pasywne. Głównie zależy to od tego czy jesteśmy na etapie szkolenia PPL czy latamy powyżej 300 godzin rocznie.

Jak wiadomo słuchawki pasywne są tańsze. Skupmy się teraz właśnie na nich. Ten rodzaj słuchawek wybierany jest przeważnie przez młodych pilotów dopiero zaczynających swoją przygodę w powietrzu lub przez osoby które latają sporadycznie i nie potrzebują słuchawek z aktywnym tłumieniem. I jest to dobry wybór właśnie dla tych osób. Gdyż słuchawki lotnicze z aktywnym tłumieniem nie są polecane na kursie. Choć zawsze możemy kupić takie słuchawki i wyłączyć moduł aktywnego tłumienia.

Przy wyborze słuchawek lotniczych warto zwrócić uwagę na poziom tłumienia słuchawek, na wyposażenie dodatkowe oraz na okres gwarancji. Warto również słuchawki przymierzyć i sprawdzić czy są dla nas wygodne. Niestety w dzisiejszych czasach kiedy większość rzeczy kupujemy przez Internet jest to utrudnione. Na przeciw tym oczekiwaniom wychodzi nasza firma która daje daje możliwość testowania słuchawek przez 30 dni.

Gwarancja na słuchawki lotnicze

Wszystkie słuchawki lotnicze firmy GAPILOT objęte są 5 letnią gwarancją realizowaną w Polsce. Dzięki temu możemy zapewnić szybki czas naprawy ewentualnej usterki. Z naszych badań wynika, że słuchawki naszej produkcji psują się niezmiernie rzadko. Usterki dotyczą zaledwie 0,1% naszego sprzętu przez 5 lat użytkowania. Oznacza to np. usterkę jednej pary słuchawek lotniczych na 1000 wyprodukowanych sztuk. Zdajemy sobie sprawę, że nawet ta jedna sztuka może być problemem. Dlatego cały czas udoskonalamy kontrolę jakości naszych wyrobów i dążymy do perfekcji. Nasze produkty składane są ręcznie. Dotyczy to zarówno montażu muszli słuchawkowych jak i dokonywania połączeń lutowniczych.

Wybór słuchawek lotniczych z pasywnym tłumieniem

Słuchawki pasywne GA-500 są najlepszym wyborem jeśli chodzi o słuchawki lotnicze pasywne.  Posiadają one żelowe uszczelki, klasyczną, sprawdzoną i wytrzymałą budowę oraz podwójne głośniki, zewnętrzne gniazdo audio, na wyposażeniu standardowym znalazła się również torba transportowa, bawełniane nakładki, przewód jack-jack 3,5 mm. Słuchawki, w zależności od wybranej opcji posiadają możliwość przewodowego podłączenia telefonu lub zewnętrznego modułu Bluetooth.  Nie polecamy jedynie korzystania z tych dodatkowych opcji na etapie szkolenia. Na tym etapie proponujemy skupić się na innych aspektach lotu niż słuchanie muzyki czy rozmowa przez telefon.

Przeczytaj więcej na temat stosowanych przez nas podwójnych głośników

W cenie do 1000 zł nie znajdziemy lepiej wyposażonych słuchawek lotniczych z tak długim okresem gwarancyjnym. Jakością wykonania oraz parametrami nasze słuchawki w niczym nie odbiegają od zagranicznej konkurencji. Polski serwis oraz produkcja słuchawek dokonywane w naszym dziale technicznym pozwalają nam zaoferować produkty w lepszej cenie.

GA-500D to obecnie najpopularniejszy model słuchawek lotniczych naszej firmy. Głównie za sprawą niezawodności oraz tego, że są komfortowe w użytkowaniu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów rozpoczęliśmy również produkcję modelu GA-400 Deluxe oraz GA-350 Deluxe.

Z modeli pasywnych warto wymienić również model GA-600CF. Słuchawki z serii CF wykonane są z włókna węglowego co pozwoliło zmniejszyć o 1/3 ich masę.

Oraz słuchawki w limitowanej wersji kolorystycznej: czerwone – GA-600RED oraz niebieskie – GA-600BLUE 

Wybór słuchawek lotniczych z aktywnym tłumieniem

Drugim rodzajem słuchawek lotniczych to te z aktywnym tłumieniem. W ofercie posiadamy kilka modeli słuchawek lotniczych z modułem ANR. Jednak liderem jeśli chodzi o popularność jest model GA-1500 ANR/BT.

Model GA-1500 ANR/BT dostępny jest z wbudowanym modułem bluetooth umożliwiającym bezproblemową komunikację z telefonem komórkowym. Sam moduł posiada wiele funkcji np. sterowanie głośnością, odbieranie połączeń itp. Obsługa modułu jest intuicyjna.

Najwyższym modelem naszej firmy jest model GA-1600CF ANR/BT. Słuchawki wykonane z włókna węglowego charakteryzują się niską wagą oraz doskonałym tłumieniem.

Warto również wspomnieć o modelu GA-1100ANR który stanowi doskonałe rozwiązanie dla pilotów, którzy szukają słuchawek z aktywnym tłumieniem.

W powyższym tekście zaprezentowaliśmy najpopularniejsze modele słuchawek naszej firmy. Zdajemy sobie sprawę, że każdy pilot jest inny i to co dobre dla jednego nie koniecznie musi takie okazać się dla drugiego. Dlatego zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi modelami naszych słuchawek lotniczych:

Słuchawki lotnicze

 

W razie pytań lub wątpliwości w kwestii wyboru naszych słuchawek lotniczych prosimy o kontakt z działem handlowym:

mail: sklep@gapilot.eu

telefon: 889 949 950

2 thoughts on “Jakie słuchawki lotnicze wybrać”

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

[]