słuchawki lotnicze pasywne PNR dla pilota GAPILOT

Słuchawki lotnicze pasywne PNR

Słuchawki lotnicze pasywne PNR

 

Słuchawki lotnicze pasywne (PNR – Passive Noise Reduction) są niezbędnym elementem wyposażenia dla każdego pilota. Często wybierane są również dla pasażerów samolotu. Zasada działania tłumienia hałasu w tym rodzaju słuchawek lotniczych opiera się na pochłanianiu dźwięku przez maty tłumiące umieszczone w muszlach słuchawkowych. Maty tłumiące wykorzystywane przy produkcji słuchawek lotniczych potrafią tłumić dźwięki o różnych częstotliwościach. Dzięki czemu w znaczący sposób poprawiają komfort lotu oraz oraz zapewnia lepszą jakość dźwięku komunikatów głosowych między pilotami lub kontrolą ruchu lotniczego.

Słuchawki lotnicze pasywne zostały zaprojektowane tak aby tłumić hałas w trakcie lotu w sposób efektywny i skuteczny. Ich budowa składa się z zamkniętych muszli słuchawkowych, mat tłumiących oraz żelowych uszczelek wokół usznych (nauszników żelowych). Połączenie tych trzech składowych gwarantuje izolację od dźwięków silnika samolotu.

Zalety słuchawek lotniczych pasywnych

Korzystanie z pasywnych słuchawek lotniczych ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na ograniczenie szkodliwego wpływu hałasu na słuch pilota. Długotrwałe narażenie na wysoki poziom dźwięku powoduje uszkodzenie narządu słuchu a słuchawki lotnicze PNR pozwalają na odizolowanie się od tego zagrożenia.
Słuchawki lotnicze pasywne są również łatwe w użytkowaniu i ich obsługa nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności. Wystarczy podłączyć je do odpowiedniego gniazda w samolocie i cieszyć się doskonałą komunikacja oraz tłumieniem hałasu. Dobrej jakości pasywne słuchawki lotnicze, zapewnią lepszy komfort podróży samolotem, ochronę uszu przed szkodliwym hałasem oraz wyraźną komunikację z drugim pilotem, pasażerami oraz kontrolą ruchu lotniczego.

Polecane modele słuchawek lotniczych z pasywnym tłumieniem

Nasza firma zajmuje się produkcją słuchawek przeznaczonych na rynek lotniczy. W naszej ofercie znajdują się zarówno słuchawki PNR jak i ANR.

Najpopularniejszy model słuchawek lotniczych to obecnie model GA-500D

Posiada on mikrofon elektretowy z redukcją szumów (możemy również zamontować mikrofon dynamiczny stosowany w głośniejszych samolotach). Zastosowane głośniki zapewniają wyraźną komunikację. Tłumienie w tym modelu oparte jest na zestawie mat wygłuszających o różnej gęstości dla lepszego tłumienia poszczególnych częstotliwości oraz żelowych uszczelkach wygłuszających. Słuchawki lotnicze wyposażyliśmy w elastyczny pałąk z możliwością regulacji siły docisku. Pałąk wykończony jest w górnej części miękką poduszką tzw. top soft. Standardowo wyposażamy słuchawki we wtyki typu PJ (GA: PJ-068 i PJ-055), tzw  twin plugs. Dodatkowo w słuchawkach montujemy gniazdo 3,5mm do odsłuchu wraz z zewnętrznym modułem Bluetooth lub gniazdo 3,5mm 4-polowe typu Jack do podłączenia przewodowo telefonu (przewód znajduje się w zestawie).

Innym polecanym modelem słuchawek lotniczych jest model GA-350D

Słuchawki te bazują na sprawdzonych rozwiązaniach znanych z innych konstrukcji naszej firmy. Motel ten posiada do wyboru mikrofon elektretowy z kompensacją zakłóceń lub mikrofon dynamiczny. W muszlach słuchawkowych zastosowaliśmy maty wygłuszające, a całości dopełniają żelowe uszczelki tłumiące. Poza matami wewnątrz muszli znajdują się również głośniki komunikacyjne wysokiej oporności zgodne ze standardem GA.  Pałąk z z regulacją siły docisku wyposażyliśmy w miękki top soft.  Słuchawki produkujemy z różnymi wtykami w tym z najbardziej popularnym – PJ (standard General Aviation: PJ-068 i PJ-055). Słuchawki posiadają niezależną regulację głośności dla lewej i prawej muszli.

 

Wielu pilotów w Polsce korzysta z naszych słuchawek, jeśli chcesz dołączyć do tego grona to zapraszamy do zakupu słuchawek lotniczych.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości to zapraszamy do kontaktu: sklep@gapilot.eu lub 889949950

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *